Сторінки
- Головна сторінка
- Про мене
- Нормативні документи
- З досвіду роботи
- Географія 6 клас
- Географія 7 клас
- Географія 9 клас
- Географія 10 клас
- Біологія 6 клас
- Біологія 7 клас
- Біологія 8 клас
- Біологія 9 клас
- Готуємось до ЗНО
- Олімпіада
- Цікавинки звідусіль
- Web-квести
- Віртуальні музеї
- Я класний керівник
- Географія 8 клас
субота, 28 грудня 2024 р.
понеділок, 4 листопада 2024 р.
Всеукраїнський урок з медіаграмотності
Зіркові гості, круті призи та інтерактивні завдання з історії, фактчекінгу і штучного інтелекту! 7 листопада об 11:00 національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» та Суспільне Мовлення за підтримки ПРООН в Україні проведуть Всеукраїнський урок з медіаграмотності.
Для кого? Для школярів 5-11 класів, батьків та вчителів з усієї України.
Де подивитись? Урок транслюватиметься на телеканалі «Суспільне Культура» та на YouTube-каналі «Перший».
Цьогорічний урок відбудеться у форматі командного квесту, де п’ять підлітків віком 12-16 років виконуватимуть інтерактивні завдання разом із зірковими гостями:
✨ Маша Єфросиніна, телеведуча і громадська діячка;
✨ Владлен Мараєв, історик, автор і ведучий проєкту «Історія без міфів»;
✨ Олександр Краковецький, експерт у галузі штучного інтелекту, засновник компаній, що працюють на основі ШІ, автор книги про штучний інтелект;
✨ Альона Романюк, фактчекерка, авторка антифейкового проєкту «НотаЄнота».
Ведучим уроку цьогоріч буде Тімур Мірошниченко — телеведучий та коментатор Євробачення.
Аби позмагатися за головний приз — поїздку до одного з наймальовничіших міст України на зимові свята — скануйте QR-код в кінці уроку і проходьте тест для перевірки знань. Клас, який зробить це найшвидше та дасть найбільше правильних відповідей — отримає головний приз.
Ще один клас зможе отримати набір подарунків від наших партнерів. Для цього:
1. Зробіть спільне селфі, як усім класом дивитеся Національний урок з медіаграмотності.
2. Опублікуйте це фото у соціальних мережах вашої школи або на особистих сторінках (у Фейсбуці або Інстаграмі) та напишіть свої враження від уроку.
3. Поставте хештег #УрокМедіаграмотності2024 і не забудьте зробити сторінку публічною, аби ми змогли побачити ваш пост!
4. Серед тих, хто опублікує фото з хештегом, ми випадковим чином розіграємо набір крутих подарунків від партнерів.
Запрошуємо всі школи України приєднатися до трансляції та організувати спільний перегляд уроку у своїх закладах освіти! У разі оголошення повітряної тривоги радимо призупинити перегляд уроку та рекомендувати школярам подивитися його самостійно в записі в Youtube.
📌 Посилання на Youtube-трансляцію: https://youtube.com/live/D9mVnBKh5yA
📌 Читайте деталі на сайті: https://filter.mkip.gov.ua/nationallesson/
Всеукраїнський урок з медіаграмотності реалізовує Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та стратегічних комунікацій та Суспільне Мовлення за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.
вівторок, 1 жовтня 2024 р.
5 безплатних сервісів, які урізноманітнять уроки географії
Цьогоріч українські вступники можуть обрати географію для складання НМТ. Раніше ми ділилися добіркою ефективних порад, як легко підготуватися до тесту.
Які цифрові ресурси використати під час повторення та як у цілому урізноманітнити уроки географії, “Новій українській школі” розповіла вчителька географії Алла Євтушенко. Зберігайте та використовуйте, пише nus.org.ua.
вівторок, 24 вересня 2024 р.
Подорожі у часі: разом з The Mariners' Museum
понеділок, 12 серпня 2024 р.
Методичні рекомендації з оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами
Із метою підвищення компетентності педагогів закладів загальної середньої освіти про особливості оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання, Міністерство освіти і науки України пропонує для використання в роботі “Методичні рекомендації з оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами”.
Затверджено рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 5 - 9 класів закладів загальної середньої освіти
З метою організації оцінювання результатів навчання учнів 5 - 9 класів закладів загальної середньої освіти, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти затверджено рекомендації щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти.
У цих рекомендаціях окреслено підходи до оцінювання результатів навчання учнів 5-9 класів, які здобувають освіту відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від З0 вересня 2020 року № 898.
середа, 27 березня 2024 р.
1 квітня - Міжнародний день птахів: добірка корисних матеріалів для вчителів
Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни – ecolog-ua.com.
Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в США. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів. Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.
субота, 16 березня 2024 р.
четвер, 4 січня 2024 р.
|
Штучний інтелект (ШІ) в освіті відіграє все більш важливу роль і має великий потенціал для зміни способів навчання, підвищення ефективності освітнього процесу та індивідуалізації навчання для кожного учня. Нижче розглянемо деякі з важливих аспектів, де ШІ може впливати на освіту:
Персоналізоване навчання: ШІ може аналізувати поведінкові дані учнів та забезпечувати індивідуальний підхід до кожного студента. Він може рекомендувати навчальні матеріали, підходити до рівня навчання кожного учня та надавати допомогу там, де виникають проблеми.
Оптимізація управління навчальними процесами: ШІ допомагає управляти ресурсами, розкладом, аналізувати результати тестування, що дозволяє вчителям та адміністрації ефективніше планувати та організовувати навчання.
Автоматизація оцінювання: ШІ може аналізувати відповіді студентів на тестах та завданнях, прискорюючи процес оцінювання та надаючи детальний звіт про навчальний прогрес.
Вирішення індивідуальних потреб учнів: ШІ може виявляти особливі потреби деяких учнів, таких як дислексія чи дискалькулія, та надавати відповідні допомогу та підтримку.
Використання імітацій та віртуальної реальності: ШІ допомагає створювати імітаційні середовища та віртуальні реальності для навчання, що може сприяти кращому засвоєнню матеріалу та набуттю практичних навичок.
Адаптація навчальних програм: ШІ може відстежувати тенденції на ринку праці та вимоги до знань, що дозволяє швидко адаптувати навчальні програми та забезпечувати більш актуальну та практичну освіту.
Однак, слід зазначити, що використання ШІ в освіті також вносить деякі виклики та питання, зокрема пов`язані з етичними аспектами, конфіденційністю даних, а також підготовкою педагогічного персоналу до використання нових технологій. Загалом, ШІ може збагатити освітній процес, забезпечуючи ефективнішу та індивідуалізовану освіту, але успіх залежатиме від збалансованого підходу та адаптації нових технологій до конкретних потреб навчальних закладів і учнів.